טפסים בנושא רישוי כלי רכב משרד התחבורה

טפסים בנושא רישוי כלי רכב משרד התחבורה

רשימת טפסים בנושא רישוי כלי רכב משרד התחבורה להורדה והדפסה למחשב ולטלפון טופס בקשה להפקדת רישיון רכב , טופס בקשה לביטול רישום רכב , טופס בקשה לביטול רישום רכב.

טופס אתר הטפסים של ישראל מאות טפסים לשימוש חופשי באתר 

 

טפסים בנושא רישוי כלי רכב משרד התחבורה

טפסים בנושא רישוי כלי רכב משרד התחבורה

רשימת טפסים בנושא רישיונות משאיות אופנועים ציוד כבד וכלי רכב של משרד התחבורה

טפסים של משרד התחבורה בתחום רישוי רכב הם טפסים חשובים בעלי משמעות כלכלית. להתנהלות האזרח בתחום הרישוי שי משמעות כלכלית רבה הן בחיסכון באגרות רישוי מיותרות שייתכן ויידרש לשלם ובן בתחום האחריות העתידית לכלי רכב אשר ברשותו. 

בעמוד זה מוצגים טפסים בנושא רישוי  : טופס בקשה להפקדת רישיון רכב , טופס בקשה לביטול רישום רכב , טופס בקשה לביטול רישום רכב

טופס בקשה להפקדת רישיון רכב משרד התחבורה 

מנפיק הטופס : משרד התחבורה 

חשוב לדעת לפני מסירת הטופס : בעל רכב המבקש להפקיד את רישיון הרכב מכל סיבה שהיא, נסיעה לחו"ל, חוסר יכולת לשלם עבור חידוש הרישיון, לצורך תיקונים ממושכים ועוד .רשאי להפקיד את הרישיון הרכב במשרד הרישוי. בזמן הפקדת הרשיון לא ניתן לנהוג הרכב או לבצע בו שימוש. 

טופס בקשה להפקדת רישיון רכב משרד התחבורה

הדפסת טופס בקשה לביטול רישום רכב  משרד התחבורה 

מנפיק הטופס : משרד התחבורה 

חשוב לדעת לפני מסירת הטופס : מגיש בקשה להשבתת רכב מתחייב להסיר את לוחיות הרכב ולדאוג להשמדתן ובנוסף רכב שרישומו בוטל – רשיונו לא יחודש על ידי משרד התחבורה.

אם הרשיון בתוקף  יש להגיש בקשה להחזר כספים

הורדת טופס בקשה לביטול רישום רכב  משרד התחבורה 


בקשה להחזר תשלום אגרת רישוי לרכב

מנפיק הטופס : משרד התחבורה 

חשוב לדעת לפני מסירת הטופס : במקרה של החזר לנכה, יש לציין את שם ות.ז. הנכה ולא את שם ות.ז. בעל הרכב. 

לבקשה להחזר תשלום כפול יש לצרף רשיון אחד מקורי וצילום מהרשיון השני.

התשלום התשלום יועבר על ידי משרד התחבורה.

לאחר בדיקה ואישור, לחשבון הבנק. ללא צילום צ'ק או תדפיס מהבנק לא יבוצע החזר על תשלום אגרת רישוי לרכב

בקשה להחזר תשלום אגרת רישוי לרכב

 ביטול שיעבוד רכב הסכמה של נותן הלוואה 

הסכמת בעלי הרכב הרשום/ים ל"רישום" שעבוד הבקשה תוגש במסמך מקורי של המבקש ותכלול מען, שם מלא של החותם/ים, מספרי זהות/חברה, חתימה/ות, חותמת לחברה. ביטול שעבוד במשרד הרישוי נעשה בדומה לרישום עצמו. על בעל הרכב הרשום (או בא כוחו) לפנות למשרד הרישוי עם תעודת זהות ורישיון הרכב.

טופס ביטול שיעבוד רכב הסכמה של נותן הלוואה טפסים משרד התחבורה להורדה

שנת 2022 מתאפיינת בהמשך החצנת שירותים באתר האינטרנט של המשרד. באמצעות מגוון שירותי האינטרנט ניתן לבצע בין היתר תשלום אגרת רישיון לאופנוע , להדפיס רישיון הרכב. ולא רק זה, ייפוי כוח להוצאת רישיון רכב. אולם חשוב לזכור שביצוע בדיקת רישיון רכב לפני קניה יש לבצע במכון רכב מורשה או לקבל חוות דעת ממוסכניק שאתם סומכים אליו. בעמדות הרישיומט ניתן לבצע הוצאת העתק רישיון רכב וחלקן ממוקמות במכשירי רישיון רכב סופר פארם. מצד שני, ניתן לבצע הדפסת כפל רישיון רכב בבית.

חדשות משרד התחבורה 2022 מה חדש בכבישי ישראל?

משרד התחבורה ועיריית תל אביב- יפו חתמו על הסכם עקרונות מפורט להעתקת חלק מפעילות התחבורה הציבורית מהתחנה המרכזית בתל אביב למסופים חלופיים שיוקמו באזור גוש דן. יצוין כי בשנה האחרונה הוביל משרד התחבורה בראשות השרה מרב מיכאלי, בשיתוף עיריית תל אביב-יפו תכנית לצמצום משמעותי של הפעילות התחבורתית בתחנה המרכזית. בהתאם לתכנית, כבר בשנת 2024 תצומצם הפעילות ב50%, זאת במקביל לשילוב אוטובוסים חשמליים וירוקים, שצפויים להפחית משמעותית את הרעש והזיהום יחד עם הפעלת הרכבת הקלה החשמלית שתחל לפעול בגוש דן.