בחירות לעיריית חיפה רשויות מקומיות 2023

בחירות לעיריית חיפה רשויות מקומיות 2023

העיר חיפה הייתה מאז ומתמיד מוקד לעשייה בתחום הפוליטיקה הפנימית וחדשות בנושא הבחירות לראשות העיר. בכתבה זו, אתר הבחירות המרכזי לרשויות המקומיות. בחירות לעיריית חיפה רשויות מקומיות 2023. 

מתי זה קורה בחירות לעיריית חיפה רשויות מקומיות 2023

יום הבחירות לראשות היישובים ייערך בתאריך ב-31 באוקטובר 2023. ביום זה ייגשו מיליוני תושבים ברחבי הארץ לבחור את ראש העיר הבא של מקום מגוריהם. האם זה תאריך סופי ? הוא נתון לשינויים בהתאם להחלטת וועדת הבחירות המרכזית. כרגע זה היום המיועד וכל המתמודדים במרוץ לראשות העיר חיפה מתכוונים בהתאם. 

 

בחירות לעיריית חיפה רשויות מקומיות 2023

בחירות לעיריית חיפה רשויות מקומיות 2023

כבר לא אדומה ומאד מתוחה מי רוצה להיות ראש העיר של חיפה ?

היו ימים בשלטון המקומי בישראל. עד אמצע שנות השמונים חיפה הייתה עיר אדומה. עיר של עסקני מפא"י, עובדי נמל ותעשייה כבדה. הזמנים התחלפו והפוליטיקה המקומית בעיר בהתאם. בנוסף חשוב לזכור שמדובר בעיר מעורבת – יהודים, נוצרים, מוסלמים ומיעוט של דרוזים. אז לפני שאנו נגישים למספרים אודות דפוסי ההצבעה בכרמל, בואו נראה כיצד מורכב האוכלוסייה בחיפה. 

עוד באתר איתור כספים חינם הר הכסף אולי מחכה לכם חיסכון אבוד ? 

יהודים: 85.6%
ערבים-מוסלמים: 6%
ערבים-נוצרים: 5.8%
דרוזים: 0.2%
אחרים: 2.4%

יונה יהב ורותם קאליש אחוזי הצבעה תוצאות הבחירות

אלו המספרים של תוצאות הבחירות לרשויות המקומיות ולמועצות האזוריות 2018​ בהקשר של העיר חיפה. מעל ומתחת לפני השטח התחוללה אחת ממערכות הבחירות המורכבות בישראל. כאלו שלא היו מביישות מערכת לראשות הממשלה. הנה לקט האירועים הבולטים שבסופם נבחרה עינת קליש-רותם ראש רשימת חיים בחיפה נבחרה לראשות העירייה ברוב של 56%. 

לא הרבה נתנו לה סיכוי במרוץ מול יונה יהב, מי שכהן בתפקיד מאז שנת 2003. הוא סגר שלוש תקופות כהונה ובסך הכל היה 15 שנה ראש העיר של חיפה. מאחר והוא זכה רק ב 37% מהקולות בשנת 2018 הוא אבד את הכיסא. מועמדים נוספים לראשות העיר – אביהו האן ראש רשימת "הירוקים של חיפה", ישראל סביון, ומנכ"ל נמל חיפה מנדי זלצמן שהתמודד ברשימת "חיפה מתעוררת". 

שיאו של המאבק היה אישור בג"ץ שביטל את ביטל את פסילתה של קליש שלבסוף זכתה בבחירות. מה קרה מאז ? ראשת העיר אבדה את הרוב בקואליציה, ומערכת הבחירות לעיריית חיפה עושה רושם שהולכת להיות שידור חזור של שנת 2018.