חיסכון לכל ילד משיכה טפסים בירור יתרה

חיסכון לכל ילד משיכה טפסים בירור יתרה

המדינה מפקידה בתוכנית חיסכון מיוחדת, לכל ילדי ישראל, כספים למטרות לימודים והגשת מטרות בחיים. באמצעות טפסים בעמוד זה ניתן לקבל את הכסף ישירות לחשבון הבנק שלך. מדריך  חיסכון לכל ילד משיכה טפסים בירור יתרה.

חיסכון לכל ילד משיכה טפסים בירור יתרה

חיסכון לכל ילד משיכה טפסים בירור יתרה

מתי אפשר למשות את החיסכון לילד של ביטוח לאומי ?

ילד שנולד עד 31.12.2016 – כשימלאו לו 18 שנים, יפקיד הביטוח הלאומי בחיסכון שלו מענק בסך 510 ש"ח . כספי החיסכון יעמדו לרשות הילד, והוא יוכל למשוך אותם באישור ההורה.

ילד שנולד מ-1.1.2017 ואילך – לא יקבל את המענק בגיל 18, אלא יקבל מענק בסך 255 ש"ח בגיל 3, ומענק בסך 255 ש"ח בגיל בר/בת מצווה (13 לבנים ו- 12 לבנות).

כשימלאו לילד 21 יפקיד הביטוח הלאומי בחיסכון מענק נוסף בסך 510 ש"ח , וזאת בתנאי שלא נמשכו כספים מהחיסכון קודם לכן. החל מגיל 21 הילד יוכל למשוך את כספי החיסכון בכל עת וללא צורך באישור ההורים.

איזה מס משלמים במשיכת חיסכון לכל ילד ( לפני גיל הפרישה ) 

בעת משיכת הכספים ישולם מס במקור של 25% על הרווחים הריאליים. זאת אומרת, שאת ההפקדות תקבלו ללא מס ואילו על הרווחים מריבית, בקיזוז עליית המדד תשלמו מס של 25% למס הכנסה. במכשיר חיסכון זה אין פטור ממס אלא אם כן שמרו אותו לגיל הפרישה. בנוסף יש פטורים ממס במקרה של מצב רפואי חס וחלילה.

דוגמאות לתשלום מס רווחי הון על הריבית בתכנית חיסכון לילדים קופת גמל להשקעה

סך ההפקדות של הביטוח הלאומי ושל ההורים = 10,000 לא ישולם מס.
הריבית המצטברת בקופה = 5,000 שח
בעת המשיכה תשלמו מס של 1250 שח על רווחי הון.
הסכום למשיכה בניכוי מס = 13,750 שח.

בקשה למשיכת כספים מתכנית חיסכון לכל ילד וילדה טפסים להורדה

על מנת לבצע משיכת כספים, פדיון, מקופת החיסכון יש להגיש לקופה טופס בקשה. חלק מהחברות המנהלות מאפשרות להגיש טופס אונליין וכמובן קיים טופס הביטוח הלאומי.

את הטופס יש להגיש לקופת הגמל או לבנק בו מנוהל החיסכון. יש להגיש את כל הפרטים בטופס בצורה ברורה:

  • פרטי החוסך
  • סיבת הפניה למשיכת הכספים
  • כמה כסף רוצים למשוך – את הכל או רק חלק?
  • פרטי חשבון הבנק אליו אני מבקש להעביר את כספי החיסכון
  • מסמכים שיש לצרף לטופס הבקשה: העתק תעודת זהות או דרכון בתוקף של הילד. העתק תעודת זהות או דרכון בתוקף של ההורה/ אפוטרופוס המאשר נדרש בבקשת משיכת הכספים בגילאים 18-21. העתק המחאה או אישור ניהול חשבון הבנק של הילד . במקרה של משיכה מוקדמת – העתק המחאה או אישור ניהול חשבון הבנק של ההורה או האפוטרופוס.

להורדה והדפסה ==> טופס קבלת כספים מתכנית חיסכון לכל ילד <== טופסי ביטוח לאומי חיסכון אחרי צבא