ביטוח לאומי קצבת זקנה והשלמת הכנסה הקצבאות החדשות 2023

ביטוח לאומי קצבת זקנה והשלמת הכנסה הקצבאות החדשות

שר האוצר, אביגדור ליברמן הודיע   כי יקדם במסגרת תקציב המדינה הקרוב את העלאת קצבת השלמת הכנסה לגמלאים לסכום השווה ל70% משכר המינימום. לפיכך, קצבת השלמת הכנסה של אדם מעל גיל פרישה תעמוד על סכום של 3,710-3,783 שקלים מדי חודש בהתאם לגילו. ביטוח לאומי קצבת זקנה והשלמת הכנסה הקצבאות החדשות כמה תקבלו בחודש. כמה יוצא קצבת זקנה 2023 של הביטוח הלאומי?. כמה מקבלים קצבת אזרח ותיק 2023 ?. 

 

מתי תעלה קצבת זקנה והשלמת הכנסה? 

ההחלטה צפויה להיכנס לתוקף ב-1 בינואר 2022. אבל רק אם תעבור במסגרת התקציב בכנסת. מי ייהנה מהחלטה זו, בעיקר פנסיונרים שלא חסכו לפנסיה במהלך תקופת העבודה. גם אנשים שעלו לארץ לארץ בגיל מבוגר ולא צברו מספקי שנות עבודה וותק לחיסכון פנסיוני. יש בכך לא מעט בעיות במישור של תכנון מס לפני פרישה ומשיכת סכומים חד פעמיים, בכפוף לתקנות מס הכנסה כאשר את רובד הקצבה יקבלו האזרחים ישירות מביטוח לאומי. 

עוד באתר – כל המידע על השלמת הכנסה 

ביטוח לאומי קצבת זקנה והשלמת הכנסה הקצבאות החדשות 2023

ביטוח לאומי קצבת זקנה והשלמת הכנסה הקצבאות החדשות 2023

החלטה הוגנת או צעד פופוליסטי? האמת באמצע 

צעד זה יוביל לכך שכל הקשישים וניצולי השואה יעלו מעל קו העוני הקיים. מדובר בסיוע משמעותי לאוכלוסיית הקשישים בעלי הכנסות נמוכות ובתוך כך לניצולי שואה רבים המקבלים השלמת הכנסה המבטיח כאמור כי לא יהיו יותר קשישים וניצולי שואה מתחת לקו העוני במדינת ישראל.

מטרת קצבת השלמת הכנסה היא לוודא כי סך הכנסותיו של הקשיש לא יהיו נמוכות מסכום מסוים, בהתאם לגילו ולמצבו המשפחתי.

ההחלטה צפויה להיכנס לתוקף ב-1 בינואר 2023

שר האוצר, אביגדור ליברמן: "מדינת ישראל מחויבת לאוכלוסיית הגיל השלישי וכמי שדוגל במשנתנו של ז'בוטינסקי ובחמשת המ"מים, העלאת קצבת השלמת ההכנסה לגמלאים היא צעד הכרחי ועיקרי שיובא לידי ביטוי כבר בתקציב הקרוב. ההחלטה נובעת מהסכמות רחבות בין כלל השותפים בממשלה ומתוך דאגה לחלשים וחסרי הישע. הצעד שיביא לכך שכל הקשישים וניצולי השואה יעלו מעל קו העוני הקיים יקל באופן ישיר על הגמלאים אך גם על בני משפחותיהם וסביבתם הקרובה".

קצבת זקנה של ביטוח לאומי  2023 כמה מקבלים מתי נכנס הכסף לבנק? 

לקצבת אזרח ותיק (קצבת זקנה) זכאי תושב/ת ישראל שנולד בישראל או שעלה לישראל לראשונה לפני גיל 62-60, והוא עונה על תנאי הזכאות. אז כמה מקבלים קצבת זקנה? 

קצבת אזרח ותיק 2023
קצבת אזרח ותיק תעלה רק ב-5.3%, שזו עלייה גדולה יחסית לשנים עברו אך לא עלייה גדולה ביחס לשכר הממוצע.
סכומי הקצבה החדשים:
ליחיד- 1,680 ₪ במקום 1,596 ₪.
ליחיד עם תוספת עבור בת זוג -2,525 ₪ במקום 2,398 ₪.

אתר חדשות ביטוח לאומי השלמת הכנסה וקצבאות

 

אנו שמחים לעדכן אתכם שבעקבות הירידה בתחלואה, סניפי הביטוח הלאומי ייפתחו לקהל מיום ראשון 27.2.22.