רשם העמותות ניהול תקין 2022 אישורים טפסים ומידע

רשם העמותות ניהול תקין 2022 אישורים טפסים ומידע

בישראל פועלות אלפי עמותות הכפופות למשרד הפנים. הן נדרשות לנהל ספרי חשובות על פי דין ולהגיש דוחות שנתיים בהתאם ללוק. אחד המסמכים חשובים לעמותה מונפק במידה וישנה עמידה במספר תנאים. כתבה מיוחד על רשם העמותות ניהול תקין 2022 אישורים טפסים ומידע.

רשם העמותות ניהול תקין 2022 אישורים טפסים ומידע

רשם העמותות ניהול תקין 2022 אישורים טפסים ומידע

כיצד מקבלים אישור רשם העמותות ניהול תקין 2022

בהתאם למדיניות יחידת רשם העמותות והחל"צ באשר לבקשות אישור ניהול תקין , לא תטופל בקשה לקבלת אישור ניהול תקין, כאשר המסמכים והדיווחים נלווים לה, הוגשו באיחור של למעלה משנה מהמועד הקבוע בחוק, דהיינו, לאחר יום ה-30 ביוני של השנה לגביה מבוקש האישור. יחד עם זאת קיימים מקרים בהם ניתן יהיה להגיש בקשה לקבלת אישור ניהול תקין/אישור על הגשת מסמכים גם לאחר ה-30.6.2022, כדלקמן:

עוד באתר – חינם וללא תשלום איתור כספים אבודים חינם משרד האוצר החזרי מס דוח אשראי תעודת זהות בנקאית

  • עמותות אשר הגישו את כל הדיווחים השנתיים לשנת 2020 עד ה-30.6.2022 יוכלו להגיש בקשה לקבלת אישור ניהול תקין.
  • עמותה אשר מבקשות אישור על הגשת מסמכים בשנתיים הראשונות לפעילותן, יוכלו להגיש בקשה לקבלת אישור על הגשת מסמכים.
  • שימו לב – עמותות אשר קיבלו אישור על הגשת מסמכים ובמהלך שנת 2022 עשויות להיות זכאיות לקבל אישור ניהול תקין (לאחר שמלאו להן שנתיים פעילות) יוכלו להגיש בקשה לקבלת אישור ניהול תקין.

צור קשר רשם העמותות

רחוב ירמיהו 39, מגדלי הבירה, בניין 1, קומה 10, מיקוד 9446722, ירושלים. כתובת למשלוח מכתבים: ת.ד. 34071, מיקוד: 9134001, ירושלים פרטי התקשרות. טלפון רשם העמותות *5601 . שירות לקוחות מרכז השירות והמידע פועל בימים ראשון-חמישי בין השעות 08:00 עד 16:00. במערכת ניתוב השיחות יש לבחור בשלוחה 2.

האם האישור מבטיח חסינות מפני כשלים וביקורות מס הכנסה ?

קיום אישורים של רשם העמותות לא מבטיחות חסינות מפני ביקורת מס הכנסה. רשות המיסים מקיימת ביקורות ניהול ספרים והכנסות ובמקרים שונים גם מאתרת רישום לקוי במסמכי העמותה.

מדוע רשות המיסים מבצעת ביקורת בעמותה ? הצטברות מידע מודיעיני בנושא.  

מבצעים אלו נערכים כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור.

מנהלי עמותות ערים לנושא. רשות המיסים, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה, ביקורות יזומות, ומבצעי שטח שואפת ליישם 3 מטרות :

  • דיווחי אמת
  • לגביית מס אמת
  • הגדלת השוויון בנטל בקרב האזרחים.