רשות המיסים מידע נדלן מחירי דירות עדכון יומי

רשות המיסים מידע נדלן מחירי דירות עדכון יומי 

מערכת המס בישראל לרבות מיסוי מקרקעין מופעלת על יחידת מסמ"ק. כחלק מהמידע המוצג לציבור ניתן לצפות בנתונים של מחירי נדלן למגורים, מחירי משרדים, עלות מגרשים בעסקאות. רשות המיסים מידע נדלן מחירי דירות עדכון יומי. 

הרשות פועל על פי פקודת המיסים . מרבית השכירים בישראל מכירים את מס הכנסה מהצורך לבצע תאום מס או החזרי מס הכנסה לשכירים. אולם בפועל זו הרשות העסוקה ביותר במדינת ישראל. אחד התחומים החשובים בגביית המס ושיקוף מידע לציבור הוא באמצעות אתר הנדלן הממשלתי בו ניתן לראות בכמה נמכרה דירה.

רשות המיסים מידע נדלן

רשות המיסים מידע נדלן

בכמה נמכרה דירה ? רשות המיסים עסקאות נדלן
 במהלך שנת 2023 נרשמה ירידה ברכישת דירות להשקעה לצד אלו שקנו דירת מגורים ראשונה. סביר להניח שרובם בצעו בירור לגבי מחיר הדירות בעיר בה נרכש הנכס. בנוסף, על מחיר הדירה בוצע חישוב באמצעות סימולטור מס רכישה או חישוב מס שבח טרם ביצוע העסקה והגשת שומה עצמית למיסוי מקרקעין. מרבית הנתונים נאספו לצורך החישובים על ידי אתר מחירי הדירות של מס הכנסה.

סימולטור מחירי דירות מאפשר צפייה בעסקאות לפי נתוני מקום העסקה, מספר הגוש והחלקה, סוג הנכס לדוגמה: קרקע חקלאית, בניין. אולם חשוב לשים לב לעובדה חשובה. המידע מוצג כפי שהוא מצוי לצורך שומת מס בבסיס הנתונים הממוכן שבידי המנהל.

צפייה בעסקאות בהמשך העמוד

מה מגמת מחירי הדיור 2023?. לפי גרף מחירי הדירות 2023 ישנה ירידה במחירים. אולם חשוב לזכור, מחירי הדיור בארץ עדיין גבוהים. הפיצוי בירידת מחיר דירה 2023, לא מפצה על התייקרות המשכנתא.

רשות המסים מידע מחירי נדלן 2023

רשות המיסים אחראית לגביית מס רכישה דירה ראשונה , מס רכישה דירה שנייה ובקרוב גם מס ריבוי דירות. אתר מס הכנסה נדלן מפעיל מחשבון לבדיקת מחירי דירות באזור ובעיר בצורה ממוקדת בו ניתן לדעת לפי כתובת או גוש חלקה בכמה כסף נמכרו דירות באזור מוגדר  . להנחיות להפעלת מחשבון מחירי דירות רשות המיסים לחצו כאן או עברו לחיפוש ישיר אתר רשות המסים.

שכיר שים לב ! מס הכנסה מחזיר כסף עד 6 שנים אחרונית בדיקה חינם השאירו פרטים באתר ! 

סניפי רשות המיסים פקידי שומה    

רשות המסים בישראל משרד האוצר מפעילה עשרות סניפים ברבי הארץ בהם ניתן לגשת לפקידה שומה ולבצע החזר מס. הסניפים הגדולים והפעילים של מס הכנסה נמצאים בערים הגדולות בישראל .

תל אביב מס הכנסה תל אביב דרך מנחם בגין 125 תל אביב
חיפה  מס הכנסה חיפה שד' הפלי"ם 15 חיפה
ירושלים מס הכנסה ירושלים כנפי נשרים 66 ירושלים
באר שבע מס הכנסה באר שבע שד' שז"ר 31, בבאר שבע
ימים ראשון עד חמישי 8:30 – 13:00 שירותים כלליים וגבייה ימים שני ורביעי 8:30 – 13:00, 15:00 – 18:00 שירותים כלליים וגבייה

שכיר שים לב ! מס הכנסה מחזיר כסף עד 6 שנים אחורנית בדיקה חינם השאירו פרטים באתר ! 

רשות המיסים טלפון

מוקד מס הכנסה טלפון פקידי שומה בישראל: 02-5656400 או 1-2224954 או 4954* מכל טלפון נייד

המוקד זמין בימים ראשון עד חמישי בין השעות שמונה בבוקר ועד ארבע אחר הצהריים

שירות פרטי להחזרי מס הכנסה לשכירים עד 6 שנים אחורנית בדיקה חינם השאירו פרטים באתר ! 

שירותים פרטיים החזרי מס בדיקה חינם 

[wpforms id="2781" title="false" description="false"]

2022 מגמות בגביית מיסים מהציבור 

מס הכנסה למעשה אמון על גביית המיסים שהאזרחים וגופים עסקיים חייבים למדינה במסגרת החוק. על רקע שינויים בעולם העסקי אנו רואים כי גם רשות המיסים צועדת קדימה ומנסה למצות את גביית המיסים בעולם הדיגיטלי. דוגמאות לא חסר. רשות המס הצליחה לחשוף בעלי עסקים קטנים שמבצעים גבייה באמצעות אפליקציות תשלומים אך לא דווחו כראוי.

בנוסף מנהלת רשות המס מעקב אחר בעלי הכנסות דיגיטליות וקבלה את שנת המס החדשה במבצע גביית מיסים מבעלי הכנסות דיגיטליות שלא דווחו כראוי. לכן חשוב לדווח למס הכנסה לפי החוק , להתייעץ תתמיד עם רואה החשבון או המייצג שלך מול מס הכנסה מעמ ויתר יחידות המס ולישון טוב בלילה.

טופס 135 החזרי מס לשכירים