קנס על מסכה 500 ערעור

קנס על מסכה 500 ערעור

זה לא נעים אבל בהחלט יכול להיות נורא. כיום עטיית מסכה בציבור מעוגנת בחוק ובתקנות ובכל יום שוטרים ופקחים מחלקים אלפי דוחות על אי עטיית מסכה בציבור. למעלה מ 50 אלף ישראלים כבר שלמו קנס ועוד עשרות אלפים קבלו דוחות אותם ינסו לבטל בהליך קנס על מסכה 500 ערעור.

קנס על מסכה 500 ערעור טפסים הנחיות לביטול קנסות

קנס על מסכה 500 ערעור טפסים הנחיות לביטול קנסות

רשות האכיפה והגבייה ערעור על קנסות ותשלומים

מי שאחראי לגבות את הקנסות מהאזרחים היא רשות האכיפה והגבייה המוכרת בשמה הקודם הוצאה לפועל. מדובר בארגון משפטי עם שיניים שיכול להטיל עיצומים כספיים כמו עיקול כספי חשבון בנק ועוד. לכן חשוב מאד לבצע את אחת הפעולות מייד עם קבלת דוח על אי עטיית מסכה במרחב הציבורי.

  1. לשלם את את הדוח תוך 60 יום
  2. הגשת ערעור תוך 30 יום ובחירה בין משפט לבין ערעור
  3. לא ניתן להגיש דוח וגם ברירת משפט ביחד, יש לבחור את אחד המסלולים

אם בתחילת הדרך הקנס היה מינורי ועמד על 200 שח הריי שכעת הוא מכה רצינית במיוחד בידי המשבר הכלכלה והאבטלה בישראל. לכן גם החלטת שלא לשלם ואתם רוצים להגיש ערעור יש לבצע את זה במהירות ולהכין את את הפרטים הבאים ואת המסמכים הסרוקים הבאים.

  1. דוח סרוק מצולם
  2. צילום תעודת זהות
  3. דוגמאת חתימה שלכם סרוקה

נימוקים לביטול הקנס

  1. אישור מרופא קופת חולים שאינכם יכולים לשים מסכה על הפנים
  2. הסרה רגעית לצורך התרעננות שתיית קפה או אכילה
  3. מצב כלכלי שלא מאפשר תשלום הקנס או ריבית פיגורים או כפל קנסות בגלל איחור בתשלום
  4. הכלב אכל לכם את המסכה

חשוב מאד לזכור שהחובה היא לא רק מעוגנת בצו בריאות העם אלא היא גם חובה מוסרית. בניגוד למענקי ביטוח לאומי או החזרי מס הנושאים 4% ריבית לשנה, אי תשלום קנס מסכה גורר תוך חודשיים תוספת פיגורים של 50% ועוד עיצומים כלכליים ולכן לא כדאי למשוך את העניין ויש לקבל החלטה מיידית משלמים או מערערים.

קנס על מסכה 500 איך בטל את הדוח ואת הקנס. ערעור טופס ערעור ביטול קנסות משטרה ואי עטיית מסכה בציבור האם חייבים לשלם קנסות קורונה ביטול קנסות פיגורים ברירת משפט תו סגול