מענק לתושבי העוטף 2023 חרבות ברזל הגשת בקשה

 

מענק לתושבי העוטף 2023 חרבות ברזל הגשת בקשה

הממשלה אשרה את מספר הטבות לכלל אזרחים ישראל ערב מבצע חרבות ברזל. אחד מהם הוא מענק כספי לתושבים היקרים של עוטף עזה. מה בכתבה?. מדריך מימוש זכויות מתי נכנס הכסף לבנק?. מענק לתושבי העוטף 2023 חרבות ברזל הגשת בקשה.

לתשומת לב הגולשים- בניגוד למענק לכל אזרח אשר שולם בעבר, מענק מלחמה לתושבי הדרום משולם על יד רשות המיסים. 

כמה כסף מקבלים מענק לתושבי העוטף 2023 חרבות ברזל הגשת בקשה

ביום ראשון 15/10/2023 אמור לפרסם משרד האוצר את הכללים ואת רף הזכאות. כמו כן יפורסמו הסכומים להם יהיו זכאים התושבים. אנו מקווים שלפחות הסיוע הכלכלי יסייע להם להתגבר במעט על הקשיים וליבנו אתם. 

בהמשך להודעת שר האוצר על תשלום מענק לתושבים שפונו או התפנו מבתיהם, ולאחר דיון משותף בהנהלת משרד האוצר, מובהר כי הגשת הבקשה למענק תתאפשר כבר מיום ראשון, בהתאם לפרטים שיפורסמו בדף אינטרנט ייעודי שיפתח באתר רשות המסים. הבקשה למענק תוגש באתר רשות המסים שלאחר בחינה תעביר את הסכום הנדרש לחשבון הזכאי.

עוד באתר למתי נדחו הבחירות המקומיות? החוק החדש לבחירות מוניציפליות 2024

מי זכאי לקבל מענק לחשבון הבנק 2023? פרטים נוספים באמצעות אתר אישי רשות המיסים. 

היישובים הזכאים למענק יהיו היישובים המרוחקים עד 7 קילומטרים מגדר המערכת המקיפה את רצועת עזה, כפי שיפורטו בהודעת רשות המסים שתפורסם ביום בראשון. תנאי הזכאות טרם גובשו רשמית נכון לתאריך 13/10/2023. 

איך מגישים את הבקשה למענק?. כמה מקבלים?. 

תושב שמקום מגוריו הקבוע הוא באזור שבמרחק של בין 0 ל-7 קילומטרים מגדר המערכת המקיפה את רצועת עזה.

בתנאי שמגיש הבקשה התפנה או פונה ממקום מגוריו החל מיום 07/10/2023 למקום מגורים אחר.

כמה מקבלים במענק למפוני עוטף עזה?. 

סכום המענק יחושב לפי 1,000 ₪ לתושב ובכל מקרה לא יותר מ-5,000 ₪ למשפחה (ילדים עד גיל 18).

ילדים מעל לגיל 18 זכאים למענק ועליהם להגיש בקשה נפרדת, גם אם הם מתגוררים עם ההורים.

המענק הינו למשפחה ולכן רק אחד מבני הזוג רשאי להגיש בקשה למענק עבור בני המשפחה.
על מנת להבטיח שהכספים יגיעו לזכאי להם, אנו נבדוק שחשבון הבנק שלך מאומת במרשמנו. במידה וחשבון הבנק אינו מאומת, אנו נדאג לשלוח את הפרטים לאימות מול הבנק. תוכל לשוב ולמלא את הבקשה בחלוף 12 שעות.
בכל מקרה אחר בו המערכת לא מאפשרת לך לפתוח בקשה והנך סבור כי המידע המצוי ברשותנו אינו מדויק, ניתן לפנות אלינו למרכז המידע והשירותים המקוונים בטלפון 4954* ובאמצעות מערכת הפניות . 

מענק לתושבי העוטף הגשת בקשה כניסה לאזור האישי משרד האוצר 

ביטוח לאומי ישלם מענק חימום 2024 ושנת 2023

 לפי הודעת המוסד לביטוח לאומי מענק זכאים יעבור ב 17/10/2023. מי יקבל את המענק?. מענק חימום ישולם לזכאים ב- 17.10.23. למענק חימום זכאים מקבלי קצבת אזרח ותיק, שאירים או גמלת אזרח ותיק מיוחדת, שעונים על תנאי הזכאות. 

כמה מקבלים לחשבון הבנק?. סכום המענק: 808 ₪ או 608 ₪ למי שקיבל מענק גם בחודש פברואר 2023. המענק ישולם באופן אוטומטי לחשבון הבנק של הזכאים ב-17.10.23.

מה מציעים הבנקים לתושבי העוטף?. דחיית תשלומי משכנתא 2023

שימו לב – מדובר בסקירת מידע. התנאים המחייבים ותוקף ההטבות לפי התנאים המתחדשים של הבנקים. אנו מקווים כי המידע בנוגע לדחיית משכנתאות ייסע לכם, ציבור הגולשים בימים מאתגרים אלו. אין בכתבה המלצה לבצע פעולה פיננסית.

דיסקונט למשכנתאות סיוע אפשרות להקפאת ההחזר החודשי

קרן וריבית, או קרן בלבד, לתקופה של עד 6 חודשים, עם או בלי הארכת תקופה. הארכת תוקף אישור עקרוני – לקוחות שמחזיקים בידם אישור עקרוני, עד לתאריך: 12.10, שתוקף הריבית בו טרם פג, הבנק יחדש את תוקף האישור עם אותן ריביות, ל-24 ימים נוספים.

בנק הפועלים סיוע הקלות הקפאת תשלומי משכנתא הבנק סיפוג שלושה תשלומים

סיוע לתושבי העוטף ביטול משכנתא לשלושה חודשים בנק הפועלים

בנק הפועלים יוצא במהלך חסר תקדים בו יעניק פטור מתשלום משכנתא לשלושה חודשים ללקוחות בעלי נכסים הנמצאים בעוטף. בנק הפועלים מודיע היום על צעד נוסף לסיוע ללקוחות העוטף. הבנק יעניק פטור מלא מתשלום משכנתא למשך שלושה חודשים ללקוחות בעלי נכסים המשועבדים לבנק (לטובת המשכנתא) אשר מיקום הנכסים הוא בעוטף (בטווח של 0-7 ק"מ מהגבול).

ההטבה מתייחסת לשלושת ההחזרים החודשיים הקרובים: נובמבר, דצמבר וינואר והיא תחול באופן אוטומטי, ללא צורך בפנייה לבנק.

ההטבה הינה בנוסף לאפשרות להקפאת תשלומי משכנתא לשלושה חודשים ללא עלות בהתאם למתווה עליו הודיע בנק ישראל.

הפירוט המלא אודות ההטבה באתר הבנק.

לאומי למשכנתאות הקפאת תשלומים בגלל מלחמת חרבות ברזל

בעקבות המצב הביטחוני, אנו מציעים ללקוחותינו לבחון אפשרויות להקפאת תשלומי ההלוואות והמשכנתאות
הקפאת תשלומי הלוואה – לקוחות פרטיים ועסקיים בעלי הלוואה קיימת, יכולים להקפיא את תשלומי קרן ההלוואה לתקופה של עד שלושה חודשים, כאשר במהלך תקופה זו תשולם רק הריבית.

הקפאת תשלומי משכנתא – לקוחות פרטיים בעלי משכנתא קיימת, יכולים להקפיא את החזרי המשכנתא לתקופה של עד 24 חודשים, בהתאם לצורכי הלקוח.

מזרחי טפחות סיוע במשכנתא 2023 חרבות ברזל לתושבי הדרום 

באתר הבנק 19/10/2023 – פטור מתשלום המשכנתא בחודש נובמבר. מי זכאי?. מלקוחות תושבי העוטף ושדרות שיש להם משכנתא בבנק לא ייגבה חיוב המשכנתא לחודש נובמבר, 2023. למי ההטבה מתאימה מתושבי הדרום לפי רשימת יישובים?.  

ההטבה תקפה ללווים המתגוררים בשדרות או ביישובי עוטף עזה או שהנכס ששעבדו להבטחת ההלוואה נמצא באחד מאותם יישובים. רשימת יישובי העוטף: אור הנר, בארי, ארז, גבים, זיקים, גברעם, חולית, דקל, יד מרדכי, זמרת, כסופים, יבול, כפר עזה, יכיני, כרם שלום, ישע, כרמיה, יתד, מפלסים, מבטחים, נחל עוז, מגן, ניר יצחק, עלומים, ניר עוז, עמיעז, ניר עם, פריגן, נירים, רעים, נתיב העשרה, שדי אברהם, סופה, שובה, סעד, איבים, עין השלושה, כפר מימון, שדרות, תושייה, שוקדה, תלמי יוסף, אבשלום, תקומה, עין הבשור, שלומית, חוות השקמים