מטר פרסאידים 2023 ערד איפה אפשר לראות ומתי מטאורים

מטר פרסאידים 2023 ערד איפה אפשר לראות ומתי מטאורים  

הביטו לשמיים כי הם עוד מעט המטאורים יחזרו להאיר אותם. כל המידע אודות מטר פרסאידים 2023 ערד איפה אפשר לראות ומתי מטאורים צפייה בטלסקופים, תצפית מודרכת, סיור בעקבות בעלי חיים פיתות על הסאג' תאריכים מקום. 

תאריכים השנה מטר פרסאידים 2023 ערד איפה אפשר לראות ומתי מטאורים

בשנה שעברה היה ירח מלא, דבר שדי (הרבה) הפריע לצפות במטר המטאורים בשמי המדבר. אבל השנה המטאורים חוזרים ובגדול כשמטר המטאורים השנתי עומד להיות מדהים. מטר המטאורים, או בשמו האמיתי – הפרסאידים, הינו מטר מטאורים חזק המתקיים בין 17 ביולי ל-24 באוגוסט, כאשר כדור הארץ חולף ועובר דרך שובל האבק שמותיר אחריו השביט סוויפט-טאטל. המטר ניתן לצפייה מאמצע חודש יולי, ושיאו בין 9 ל-14 באוגוסט. במהלך שיא מטר הפרסאידים ניתן לראות יותר מ-60 מטאורים בשעה (!!!) כשהם נראים בכל כדור הארץ ובעיקר בחצי כדור הארץ הצפוני.

 

עוד באתר – ההילולה סרט שלום אסייג שנות התשעים והשמונים צפו בווידאו

תאריכים השנה מטר הכוכבים גשם של מטאורים 2023

השנה צפויה לנות תכנית מרתקת אשר עם המון כיף לכל המשפחה, ערב רומנטי לזוגות לאור ירח וכוכבים נופלים. אז מה חשוב לזכור? לשריין את יומנים ולהזמין מקום באתר תיירות ערבה. מדובר באחת האטרקציות מומלצות של חופש גדול 2023. 

לקראת תופעת הטבע המרהיבה הזו, חברו אגף תיירות ערד ובית ספר שדה סוסיא לשיתוף פעולה ויקיימו אירוע תצפיות במטאורים ביום חמישי, 10.8.23 בשני מחתמים ייעודיים: מתחם הגבעות המזרחיות (הסמוך לעיר ערד) ומתחם הר ענוב (הסמוך לאתר לאומי מצדה).

האירוע מיועד לכל המשפחה ולכל מי שמעוניין לצפות במטר המטאורים בלב המדבר, היכן שאורות העיר אינם מפריעים והכל קורה תחת כיפת השמיים. בנוסף לתצפיות במטר המטאורים יחכו לבאי האירוע טלסקופים, שתייה חמה והדרכה על כוכבים ומטר המטאורים (הפרסאידים).

 

מודעות גוגללוח זמנים לפעילות מתי אפשר לצפות במטאורים וכוכבים נופלים בנגב?.

הפעילות תתקיים בשני מוקדים:

מתחם הגבעות המזרחיות (הסמוך לעיר ערד)

שעות: 20:00 / 22:00

*קרוב לעיר ומתאים למשפחות*

תצפיות כוכבים לכל המשפחה, תצפיות טלסקופ / מודל כוכבים

מתחם הר ענוב (הסמוך לאתר לאומי מצדה)

שעות: 20:00 / 22:00
מתחם תצפית כוכבים ממש בלב המדבר

תצפיות כוכבים וטלסקופ

כמה עולה?  20 ש"ח למשתתף

 

מה זה כוכב נופל ומה ההבדל בין מטאור למטאוריט ?

אם אתם בדרך לאירוע אז הנה עובדה חשובה שאתם חייבים להכיר. חשוב להבין את ההבדל בין המונח מטאור למטאוריט. ההבדל בין השניים הוא שמטאוריט הוא פיסת חומר, בדרך כלל סלע, שעוברת דרך האטמוספירה של כדור הארץ ופוגעת בפני השטח שלו. מטאורים הם חלקי חומר שנשרפים באטמוספירה של כדור הארץ ולכן אינם פוגעים בקרקע. בעיקרו של דבר, מטאוריטים הם מטאורים ששורדים את נפילתם דרך האטמוספירה של כדור הארץ.

מאין השם כוכבים נופלים? 

המונח "כוכב נופל" נפוץ יותר ומן הסתם גם חזותי יותר מהביטוי "מטאור". המונח מטאור מגיע מהמטאורה הלטינית, שפירושה 'תופעות בשמים'. כוכב נופל נראה הגיוני כמתאר מכיוון שהצופים רואים את פס האור שנוצר כשמטאור נופל באטמוספירה. פס האור מאפשר לנו לראות את המטאור נופל או 'יורה' על פני השמים. 

מהם הגדלים של כוכבים נופלים?

גדלים של כוכבים נופלים משתנים, אך כולם הופכים קטנים משמעותית ככל שהם נופלים דרך האטמוספירה. מטאורים יכולים להיות בגודל של פיסת אבק, בגודל של אגרוף אנושי, בגודל של בית קטן.

כוכבים נופלים קטנים נקראים מיקרו-מטאורואידים או גרגרי אבק קוסמיים: פיסות חומר זעירות אלה יישרפו בהכרח ולעולם לא יגיעו לפני השטח של כדור הארץ לצורך פגיעה. רוב המטאורים שפוגעים באטמוספירה של כדור הארץ הם בגודל של חלקיקי אבק וחול.