מוזיאון גוש קטיף ירושלים שעות פתיחה טלפון לבירורים

מוזיאון גוש קטיף ירושלים שעות פתיחה טלפון לבירורים

בעיר הבירה פועלים מספר מוזיאונים שכל אחד מהם הוא חוויה בפני עצמו. בכתבה זו נספר לכם אודות מוזיאון גוש קטיף ירושלים שעות פתיחה טלפון לבירורים חופשת קיץ במוזיאון בירושלים עם מבחר תערוכות ותצוגת התנ"ך בתלת מימד נדירה ומיוחדת. מה עושים בירושלים?. המלצות סיורים טיולים. 

המלצות לחופשת חנוכה 2023 מוזיאון גוש קטיף ירושלים שעות פתיחה טלפון לבירורים

אם את מבלים בירושלים או הגעתם לפסטיבל חוצות היוצר, קחו לכם כמה שעות של מסורת ישראל ומתובלות בהיסטוריה עכשווית ובעבר. היכן זה קורה? במוזיאון גוש קטיף שפותח את שעריו במהלך הקיץ, בו מציינים את יום השנה ה-18 לעקירת גוש קטיף ותוכנית ההינתקות.

מוזיאון גוש קטיף ירושלים שעות פתיחה טלפון לבירורים

מוזיאון גוש קטיף ירושלים שעות פתיחה טלפון לבירורים

אילו תערוכות מוצגות במוזיאון רחוב שערי צדק 5, ירושלים

במוזיאון מוצגים תערוכות שונות של אמני גוש קטיף, בנוסף למוצגים הקבועים ותערוכות מתחלפות. בקומת התערוכות מוצגת תערוכת התנ"ך בתלת מימד נדירה ומיוחדת. וכן תערוכה מדהימה של צלמי ידיעות אחרונות על גוש קטיף.

עוד באתר ערב שמחת תורה 2023 זמני החג הקפות אירועים

כאשר מגיעים למוזיאון גוש קטיף אתם נכנסים למנהרת הזמן של ההיסטוריה של חבל עזה מתקופת החשמונאים ועד לגוש קטיף.

הפסיפס המדהים של דוד המלך ששוחזר במוזיאון, ציר הזמן ההיסטורי, היישובים, החקלאות, סרטי וידאו, חנוכיית הפצמ"רים, מנורת נצרים המיתולוגית, וגם תערוכת התנ"ך בתלת ממד.

ביקור במוזיאון  היא אטרקציה חווייתית לכל המשפחה ונותנת לך תחושה שאתה חי ונושם את גוש קטיף.

מה עושים בחנוכה 2023 במוזיאון?

במהלך ימי החנוכה ייפתח מוזיאון גוש קטיף בירושלים לקהל הרחב, והשנה חג החנוכה תהיה בסימן "מאפילה לאור גדול", בו יוצגו תולדות היישוב היהודי בחבל עזה מהתקופות הקדומות ועד לימינו.

במוזיאון תוצג לראשונה "חנוכיית גוש קטיף" שנבנתה מבתי גוש קטיף על ידי האמן העולמי אליהו אידינוב מנווה דניאל, וכן תערוכה מיוחדת של חנוכיות ו"חנוכיית הפצמ"רים" של גדעון ריבלין ומנורת נצרים.

בקרב כל המבקרים ייערך הגרלה על מוצרי גוש קטיף וכל משפחה תקבל ספר חינם לפי בחירה. יתקיימו הנחות ומבצעים על מוצרי גוש קטיף ויוכלו להשיג את חולצות חוזרים לגוש
קטיף. 

חנוכיית הפצמרים תמונות של חנוכיות מיוחדות במוזיאון גוש קטיף

חנוכיית הפצמרים תמונות של חנוכיות מיוחדות במוזיאון גוש קטיף

תמונות של מנורה במוזיאון גוש קטיף מנורת נצרים צילום יחצ

תמונות של מנורה במוזיאון גוש קטיף מנורת נצרים צילום יחצ

כתובת שעות פעילות  

רחוב שערי צדק 5 ירושלים שכונת נחלאות. איפה זה נמצא?. מרכז העיר, סמוך לשוק מחנה יהודה.

המוזיאון יהיה פתוח מידי יום מ-10 בבוקר עד 5 בערב.
 טלפון 02-6255456

היכן היה הגוש? מתי פונה? כמה יישובים היו בו? 

גוש קטיף היה גוש התנחלויות ששכן בדרום רצועת עזה. גוש קטיף כלל 18 יישובים בין רפיח בדרום-מערב, דיר אל-בלח בצפון, ח'אן יונס במזרח והים התיכון במערב. שלושה יישובים נוספים היו בצפון רצועת עזה, ואחד במרכזה. סך הכול 22 יישובים. באוגוסט 2005 פונו היישובים על ידי ממשלת ישראל במסגרת תוכנית ההתנתקות.