מה זה דלקן אוניברסלי שמאפשר קבלת החזר מס לרכב חברה?

מה זה דלקן אוניברסלי שמאפשר קבלת החזר מס לרכב חברה?

אחת לכמה שנים נרשמת רפורמה בנושא מס הכנסה שגורמת לנו לרוץ ולבצע שינויים בכלים היום יומיים שלנו. כעת על מנת לקבל החזרי מס עבור תדלוק ברכב החברה יש להתקין דלקן ברכב. יצאנו לבדוק מה זה דלקן אוניברסלי שמאפשר קבלת החזר מס לרכב חברה? וכמה הוא יעלה לכם.

מה זה דלקן אוניברסלי

מה זה דלקן אוניברסלי

למה צריך להתקין דלקן ברכב של עצמאי או חברה? איך זה קשור להחזרי מס?

בשנת 2021 בוצע תיקון בתקנות מס הכנסה. על מנת לקבל החזרים כפסיים עבור סעיף הדלק באחזקת רכב לעסק, יש להגיש חשבונית שהופקה ממערכת דיגיטלית אחודה ביחס לרכב הספיצפי המותקן ברכב של העסק או של העצמאי. מצב חדש זה ימנע עיוות שכל אחד היה יכול להקליד את מספר רכב לפי רצונות על חשבונית התדלוק.

עוד באתר  – חדשות מס הכנסה מידע למייצגים 

מה ההבדל בין דלקן אוניברסלי לרגיל?

ההתקן האוניברסלי (הכללי) מאפשר למעשה זיהוי על ידי כל קורא (פיית תדלוק). זאת בניגוד למצב כיום בו התקנים מסוגים שונים אינם נקראים או מזוהים על ידי קוראים מסוגים אחרים. בפועל, האפשרות לתדלק באמצעותו תתבצע רק אם קיימת התקשרות פעילה בין כלי הרכב (או בין בעל צי הרכב) לבין חברת הדלק.

האם גם טוסטוס של העסק צריך דלקן על מנת לקבל החזר הוצאות דלק? 

את ההתקן יש להתקין בכל סוגי הרכב עבורם רוצים החזר מס:

מכוניות

רכבים מסחריים

אופנועים וקטנועים

כמה עולה התקן דלק לרכב? איך מבצעים השוואת דלקנים?  

התקנת דלקן  כרוכה בכמה מאות שקלים התקנה חג פעמית, תשלום שוטף עבור דמי מנוי ועוד הוצאות. מצד שני מי שיבצע השוואת מחירים לדלק יכול להנות משלל מבצעים כולל צבירת נקודות וכו. בקיצור, תקנה מעצבנת, יקרה אבל לצערי הרב- מוצדקת.

המשמעות של תקנות מס הכנסה החדשות הן כאב ראש ללא מעט עצמאים. תוספת עלות נוספת נוספת למבנה ההוצאות של העסק ובעיקר עוד הוצאה. מצד שני אפשר להבין את רשות המיסים. בשנה שמצפים ממנה לגביית שיא של מיסים היא צריכה לסגור את הפרצות. כי אין כמו הראש הישראלי בכל מה שקשור לתכנון מס יצירתי.