מדריך מענק סיוע לעסקים הוצאות קבועות

מדריך מענק סיוע לעסקים הוצאות קבועות

שאלות ותשובות שהועלו שולחן עגול מייצגים . מדריך מענק סיוע לעסקים הוצאות קבועות פעימה שנייה ושלישית כל התשובות לשאלות בנושא מענקי מדינה לעסקים עצמאים ובעלי שליטה לאור המשבר הכלכלי 2020

מדריך מענק סיוע לעסקים

מדריך מענק סיוע לעסקים

הגשתי בקשה למענק ואני רוצה לתקן נתונים מה אני עושה  ? 

בשלב זה ברשות המיסים פועלים לעדכון במערכת המחשוב אשר יאפשר לתקן באופן עצמאי בקשה שהוגשה וטרם שולמה. עד להשלמת הפיתוח לשלוח דואר אלקטרוני הכולל את פרטי התביעה והבקשה לכתובת דואר אלקטרוני: doc.corona@taxes.gov.il . במקרה שכזר היית החלטת רשות המיסים למענק , בקשת התיקון תוגש רק בדרך של השגה. לדעתי סוגיה זו מחדדת את הצורך להגיש בקשה למענק באמצעות מייצג במס הכנסה ובאמצעות איש מקצוע מנוסה בעבודה מול הערכות המידע של הרשות.

איך מגישים בקשה למענק הוצאות ( פעימה שלישית ) במקרה של שותפות , שני מענקים או אחד ? 

רשות המיסים תשלם את המענק לשותפות ולא לשותפים. זכרו שמדובר במענק הוצאות לעסק. השותפות זכאית למענק סיוע בעד הוצאות קבועות. לכן במידה שותפות בעלת שני שותפים עם מחזור של 290 אלף ש"ח. כל אחד מהשותפים מושך 145 אלף ש"ח. במקרה של ירידה של למעלה מ-25% במחזורים של מרץ ואפריל, יתקבל מענק בסך- 3,025 שקל חדש לטובת השותפות.

האם מורי דרך זכאים למענק הוצאות ממס הכנסה  ? 

כל עוסק רשום במס ערך מוסף שעונה על תנאי הזכאות, יכול להגיש בקשה למענק סיוע.

ומה קורה אם שני בני הזוג עצמאים ומנהלים תיק מס ערך מוסף נפרד ? 

במקרה של המענק הבקשה לקבלת פעימה שלישית תיפתח לפי תיק מע"מ של בן הזוג ולפי תיק מס הכנסה המשותף.

מה קורה עם עוסק שיש לו 2 תיקים אצל מס ערך מוסף  ?  

עוסק שיש לו שני תיקים שונים במע"מ, זכאי למענק עבור כל אחד מהתיקים , לכל עסק בנפרד. זכרו הפעימה השלישית היא מענק לעסק ולא מענק אישית לעצמאי או בעל שליטה.

פעימה שלישית חישוב באמצעות סימולטור רשות המיסים מאפשר לכם לקבל מושג לגבי גובה המענק שיתקבל במסגרת פעימה ראשונה ואינו תלוי בתשלום מענק פעימה ראשונה ומענק פעימה שנייה . ניתן להירשם לאתר אזור אישי רשות המיסים 

מחשבון סימולטור לחישוב זכאות המענק לעסקים

רשות המיסים מאפשרת לבצע חישוב מקדים של גובה המענק הצפוי למי שנמצא זכאי ומוגדר עוסקים, חברות שותפויות ועצמאים. כל זאת בגלל הפגיעה במחזור העסקאות בחודשים מרץ ואפריל 2020 ביחס לחודשים מקבילים בשנת 2019.