כמה עולה שיעור נהיגה היום עלות הוצאת רישיון

כמה עולה שיעור נהיגה היום עלות הוצאת רישיון

בישראל ניתן להוציא רישיון נהיגה על רכב החל מגיל 17. העלות לא זולה כלל ויכולה להגיע לכמה אלפי שקלים תלוי במספר השיעורים והמבחנים המעשיים הנקראים טסט. כמה עולה שיעור נהיגה היום עלות הוצאת רישיון עד הטסט. בכל עיר פועלים בית ספר לנהיגה ותלמידים לא מעטים ממליצים על מורה לנהיגה שיש להם ניסיון והצלחה אתו.

לא רק עלות שיעורי נהיגה

בנוסף לשיעורי הנהיגה שעולים לא מעט כסף , התלמיד נדרש קודם לכן לטופס ירוק וכמובן לעבור תיאוריה במשרד התחבורה לרבות בדיקות ראייה והפקת תמונה לרישיון. למתקשים ישנם גם שיעורי תאוריה פרטיים בעלות של כ 70 שח לשיעור פרטי תאוריה. בסופו של דבר התאוריה היא מבחן אמריקאי בן 40 דקות וככל שמתרגלים אותו יותר ניתן לעבור אותו בקלות.

עלות תאוריה 2020 הוא 63 שח + 30 שח בדיקת עיניים ועלות הפקת תמונה דיגיטלית לרישיון הנהיגה. עד כאן הכסף הקטן.

שיעור נהיגה = 170 שח כולל מעמ בממוצע 

מינימום שיעורי נהיגה לפני טסט ראשון

כיום משרד התחבורה הציב מינימום של  28 שיעורי נהיגה לפני טסט ראשון . מדובר אם כן על רישיון נהיגה של כ 5000 שח כולל אגרות ותשלום עבור טסט. כיום מערכת לימודי הנהיגה ממוחשבת. בית הספר לנהיגה רושם את התלמיד החדש וזה מקבל מיסרון SMS אישור על רישום לימודי נהיגה. גם בעת החלפת מורה לנהיגה מתבצעת הרשמה והחלפת מורה ושוב נשלח מסרון.

כמה עולה שיעור נהיגה היום עלות הוצאת רישיון

מחשבון עלות רישיון לרכב תכינו 5000 שח לפחות . עלות הוצאת רישיון נהיגה בישראל היא לא עסק זול. שיעור נהיגה שאורך כ 45 דקות עולה כ 170 שח בממוצע תלוי במורה ובבית הספר לנהיגה. יש לכך לא מעט סיבות לרבות הוצאות הדלק , ביטוח הרכב וזמן העבודה של המורה. תלמידים רבים כיום לומדים על רכב עם תיבת הילוכים ידנית אך רוב הרכבים בישראל הם עם תיבת הילוכים אוטומטית. בניגוד למדינות אחרות בהן רוב תיבות ההילוכים הן ידניות ובטח בחברות השכרת רכב באירופה.

יש לקחת בחשבון שבנוסף לאגרת הרישוי והטסט יש לשלם למורה לנהיגה עבור שיעור נוסף המגלם את עלות הזמן שהרכב נמצא במבחן רישוי רשמי באמצעות בוחן רכב ונהיגה מטעם משרד התחבורה.