טופס 161 מעביד להדפסה

טופס 161 מעביד להדפסה 2020

סיום יחסי עובד מעביד מתבצע באמצעות מסירת טופס 161 מעביד להדפסה ובו פירוט כספי הפיצויים שמגיע לעובד. משבר הקורונה והבידוד מביא כעת לפיטורים במשק ולהגשת עשרות אלפי טופס 161 מעביד להדפסה לרשויות המס על מנת לבצע חישוב פיצויים ושחרור הכספים מהקופות לידי העמיתים . 

בסוף העמוד ניתן להוריד טופס 161 מעודכן לשנת 2020  

טופס 161 מעביד להדפסה שנת 2020 מקוון רשות המיסים

טופס 161 לשנת 2020 מכיל 11  סעיפים באמצעותם מצהיר המעסיק על כפסי הפיצויים של העובד , על השכר הקובע ואיזה חלק של הפיצויים מהווים פיצויים פטורים ללא מס . כיום ישנם מספר מערכות המאפשרות להפיק טופס 161 א באופן אוטומטי אך מעסיקים רבים עדיין מדפיסים את הטופס מהאתר . 

"<yoastmark

משכורת בטופס 161  מעביד חישוב שכר לפטור

מעביד שמכין טופס 161 לעובד חייב להכיר היטב את מושג המשכורת .

הגשת161 מעביד להדפסה מגדיר הכנסה  מעבודה למעט תשלומים שניתנו לעובד לכיסוי הוצאותיו ולמעט שווי שימוש ברכב . משכורת חודש הוא מושג הקשור לעובד יומי ויש לחשב אותו בתור השכר הממוצע של 12 חודש שקדמו לפיטורים מכיוון שהשכר אצל עובדים אלו מושפע מכמות ימי העבודה בכל חודש והפטור על פיצויים עלול להיפגע בגלל חגים

על מנת לאמת את הפרטים שמסר המעסיק יש לצרף לטופס 161 3 תלושים אחרונים של העובד אם כי פקיד שומה עלול לדרוש יותר מ 3 תלושים טרם היציאה לחלת או הפיטורים או היציאה לאבטלה  .

חישוב פיצויים פטורים ממס הכנסה

בעת עזיבת עבודה כספי פיצויים פטורים מתשלום מס הכנסה. כמובן שתמיד עדיף להשאיר את הכסף בקופת הפיצויים לגיל הפנסיה ולא לבזבז את הפטור אך לעיתים אנו חייבים להשתמש בכספי הפיצויים. 

עבור כל שנת עבודה יש פטור של 12430שח לפיצויים פטורים את היתר , אם יש כספים לא פטורים ניתן לייעד לרצף קצבה

הורדה והדפסה טופס רשות המיסים מעודכן

על מנת לצפות יש ללחוץ על הקישור המצורף 

הורדה מאתר מס הכנסה רשות המיסים טפסים מעודכנים

טופס 161 מעביד להדפסה רשות המיסים 

פירוט פיצויים פטורים ממס ובעת עזיבת עבודה או פרישה. 

אתר הטפסים של ישראל מאפשר לכם להדפיס מאות טפסים חינם וללא תשלום לצד שירותים פיננסיים כגון החזרי מס הכנסה לשכירים , מימוש זכויות ביטוח לאומי ואיתור כספים אבודים ונשכחים או כספי ירושה . 

טופס מקוון 161 מעביד להדפסה עם הנחיות של רשות המיסים כיצד להכין טופס 161 בעת סיום יחסי עובד מעביד עם פירוט פיצויים וחישוב פטור ממס הכנסה על פיצויים

מה חשוב לבדוק כאשר מקבלים טופס פיטורים מהמעסיק 

חשוב לוודא כל תשלומים וזכויות עובדים לרבות שימוע בזמן גם בימי משבר הקורונה והחלת

  1. שכל התשלומים לביטוח מנהלים קרן פנסיה וקרן השתלמות בוצעו כראוי
  2. חישוב פיצויים על פי הסכם העבודה שלכם ולא לפי מצב רוח של המעסיק
  3. השלמת תנאים ימי חופש והודעה מראש , תשלומי הבראה לעובד