טופס משיכת קרן השתלמות מיטב דש

טופס משיכת קרן השתלמות מיטב דש

לצד ניהול קרן פנסיה ברירת מחדל מנהל מיטב דש גם קרנות השתלמות. עמיתים וחוסכים יכולים למשוך את הכספים בכפוף לתקנות קופות הגמל והוותק בקופה. בעמוד זה להורדה והדפסה טופס משיכת קרן השתלמות מיטב דש עם הנחיות לקבלת כספים ללא מס תוך 4 ימים

טפסים להורדה טפסים להדפסה דש קרן השתלמות בסוך העמוד 

טופס משיכת קרן השתלמות מיטב דש

טופס משיכת קרן השתלמות מיטב דש

קרן השתלמות ללא תשלום מיסים מתי אפשר

קרן השתלמות חייבת בשני סוגי מיסים במקרה של משיכה שלא כדין . ישנו מס הכנסה וישנו מס על הרווחים , על הריבית והתשואה הנקרא מס רווחי הון. לכן יש לבצע שיקול דעת לפני מיטב דש משיכת כספים.

מס רווחי הון על התשואה הריאלית

מס הכנסה על משיכת כספים לפני הזמן בקרן השתלמות נשלם מס של 25% על הרווחים בניכוי המדד. זה הרבה מאד כסף. על תשואה נטו של 10% ישלם החוסך מס של 2.5% למדינה. זה הרבה מאד כסף. לכן חשוב להקפיד לבצע משיכת קרהש דש רק בזמן החוקי ללא מס.

אין צורך האישור מעביד למשוך כספי קרן השתלמות

הכספים בקרן הם של העובד. חלק המעביד וחלק העובד. אולם בעת המשיכה , עם מס ובלעדיו , הכספים כולם של העובד . הוא יכול למשוך אותם עם וללא עזיבת עבודה ובכלל אין צורך באישור המעסיק. במקרה שמוקד השירות רוצה אישור מעסיק במטרה לעכב את המשיכה , תבקשו שיצטטו לכם מהחוק היכן זה כתוב. אפשרות שנייה היא הגשת תלונה אצל המפקח על הביטוח. לרוב פנייה למחלקת פניות הציבור תפתור את הבעיה.

האם קרן השתלמות היא חלק מהפנסיה

באופן רשמי קרן השתלמות היא לא חלק מהפנסיה . גם לא חלק ממיסוי פנסיוני או מס הכנסה על פיצויים. אבל בפועל , ככל שיש יותר כסף בקרן , היא יותר חשובה לחיסכון בגיל פרישה. כיום ישנם מכשירי פנסיה מבוססי קרן השתלמות המאפשרים לקבל קצבה גם מקרן הפנסיה , ללא מס רווחי הון , מבלי לפגוע בקרן בצורה קשה ומבלי לבצע משיכה ועדיים להינות ממס רווחי הון.

הורדה והדפסה טופס משיכת קרן השתלמות מיטב דש

להדפסה מאתר הטפסים הישראלי טפסים למשיכת קרן השתלמות. יש לצרף צילום ת.ז. ברור . אם מדובר  ב תעודת זהות ביומטרית יש לצלם משני הצדדים , כולל צילום שיק מבוטל או אישור ניהול חשבון עו"ש אליו יועברו כספי המשיכה. ייתכן ותדרשו למסמכים נוספים בהתאם לסוג המשיכה.

בכל מקרה לאחר העברת הטפסים במייל או בפקס יש להתקשר למוקד דש קרן השתלמות שירות לקוחות ולוודא שהטפסים התקבלו בצורה תקינה . דש קרן השתלמות שירות לקוחות טלפון *3366  טלפון 03-7903717

דש טופס משיכת קרן השתלמות להדפסה מעודכן