הרשם לענייני ירושה טפסים מקוונים הגשת בקשה 

הרשם לענייני ירושה טפסים מקוונים הגשת בקשה 

חדשות טובות לעורכי דין העוסקים בדיני ירושות רישום צוואות והנפקת צווי ירושה. מעתה קיימים מספר טפסים חשובים תחת הנושא הרשם לענייני ירושה טפסים מקוונים ללא צורך באימות חתימה פרטים והנחיות בכתבה שלפנינו

מידע מקוון הרשם לענייני ירושה

משבר הקורונה משית פעילות לא שגרתית ומאיץ את השירותים הדיגיטליים במסגרת שירותי הממשלה. לאחרונה הודיע רשם הירושות ( מטפל גם בצוואות ) על אפשרות להגיש טפסים מקוונים לרשם הירושה ללא צורך באימות חתימה. על מנת לבצע שליחת טפסים און ליין יש להירשם לאתר האישי של הרשות.

במסגרת החידושים עודכן טופס בקשה לצו ירושה וטופס בקשה לצו קיום צוואה בהתאם לתיקון שבוצע בתקנות הירושה. התיקון מאפשר להגיש בקשות לצווים ללא צורך באימות החתימה בפני עורך-דין. מעתה ניתן להגיש בקשות באופן מקוון ללא צורך בהדפסת המסמכים, חתימתם בפני עורך דין, וסריקתם לטופס המקוון. הטפסים החדשים כוללים דרישת הצהרה של מגיש הבקשה לצו ירושה בלבד.

הדפסת צו ירושה באינטרנט עכשיו זה אפשרי

במסגרת החידושים ניתן כיום להדפיס צו הירושה וצו קיום הצוואה מהאיזור האישי. השירות מאפשר לקבל את הצו חתום על ידי הרשם לענייני ירושה גם דרך האיזור האישי הממשל זמין . שימו לב הצו החתום נשלח למייל שהמבקש ציין , בדומה לאישורי מס הכנסה ונשמר באיזור האישי.

פעולות שיש לבצע עם קבלת צו ירושה או צו קיום צוואה 

אנשים רבים חסכו כסף במהלך חייהם אך לא תעדו את הכספים הקיימים. מדובר בעשרות מליארדי שקלים המנוהלים בבנקים חברות ביטוח , מדינת ישראל בתי השקעות וגופים פיננסיים כו חברות מנהלות של קרנות פנסיה. במקרה כזה מומלץ לבצע איתור כספים אבודים לנפטר באמצעות הר הכסף. בדיקת כספים אבודים של ירושות.

מידע באתר רשם הירושות

  1. צפייה בבקשות שהוגשו לרשם הירושה עם סטטוס
  2. צפייה צווי ירושה שנתנו על ידי רשם הירושה
  3. בדיקת קיום בקשת ירושה על מנוח ברשם הירושה, בתי הדין הרבניים ובתי המשפט
  4. בירור מתן תגובת היועץ המשפטי לבקשות בנושא עזבון ומעמד אישי

טלפון רשם הירושות 

מענה טלפוני במוקד השירות של רשם הירושה 2416*