המזח סרט ישראלי שחוזר לאירועי מלחמת יום הכיפורים

המזח סרט ישראלי שחוזר לאירועי מלחמת יום הכיפורים

בין שנת 1973 לשנת 2023 נמתח קו ישר להווה ולרוח התקופה. אירועי מלחמת יום כיפור לא נעלמו מעולם. עכשיו סרט ישראלי אמיץ חוזר לאותם אירועים. מה בקולנוע?. המזח סרט ישראלי שחוזר לאירועי מלחמת יום הכיפורים עם מיכאל אלוני בתפקיד הראשי.

המוצב שנכנע ונפל בשבי המזח סרט ישראלי שחוזר לאירועי מלחמת יום הכיפורים

מספר סרטים ישראלים ניסו להביא את אירועי מלחמת יום כיפור לקולנוע. הבולט שבהם, עד היום לפחות, הוא כיפור. היכן ניתן לצפות בו?. במסגרת שידורי FREE TV. ועכשיו לסרט החדש שעוסק באירועי מוצב המזח.

היה זה עוד מוצב הגנה על קן הגבול לאורך תעלת סואץ. 6 שנים לפני כן כבשה ישראל את חצי האי סיני ונעצרה על סף אדמת אפריקה. בין שתי המלחמות הגדולות עבר עם ישראל את מלחמת ההתשה. לי היא הזכירה את קרבות מלחמת החפירות במלחמת העולם הראשונה. ועכשיו במעבר חד לאירועי הסרט המזח.

עוד באתר כניסת צום כיפור 2023 ? מתי מתחיל יום הכיפורים, מתי מסתיים הצום?

על מה הסרט החדש בכיכובו של מיכל אלוני?. 

הסרט מבוסס על אירועים אשר התרחשו במציאות במעוז ״המזח״, מלחמת יום הכיפורים, חזית סיני. מדובר בגזרה הדרומית של קו ברלב. הוא היה אחד מנקודות השליטה של צה"ל יחד עם בוצר, ליטוף, מפצח, ניסן. מה היה השם הרשמי של מוצב המזח?. מוצב מסרק.

אז למה אירועי הקרבות במזח נותרו חקוקים בתודעה הישראלית?. הלוחמים שנותרו בו, לאחר שבוע של לחימה החליטו ליפול במקום ליפול על הגנת המוצב. הקשר עם מטה הפיקוד היה מנותק שלא לדבר על עזרה חיפוי אווירי באמצעות חיל האוויר.

כניעת לוחמי מוצב המזח מקור וקיפידיה ארכיון הצבא המצרי

כניעת לוחמי מוצב המזח מקור וקיפדיה ארכיון הצבא המצרי

במקרה של אזעקת אמת הפיקוד יעבור למצב שיתוק

קשה לחזור לאותם אירועים. אבל אותו בוקר החל במתקפת פתע מצרית. שלא יספרו לכם סיפורים. המודיעין הישראלי חזה בתרגול חציית התעלה על ידי המצרים, היו סימני אש וכל היתר נכתב במסקנות ועדת אגרנט. טוב לא באמת, היא הייתה יכולה להיות הרבה יותר מדויקת.

42 חיילים בפיקודו של סגן צעיר יוצא ישיבת הסדר (דניאל גד), נאבקים להדוף את התקפות האויב שבמהלכן רבים מהלוחמים נפצעים או נהרגים.

באותו הזמן בבונקר התאג״ד, רופא המילואים התל אביבי (מיכאל אלוני), נאבק על חיי הלוחמים הפצועים וקורא לפינויים דחופים שאינם מגיעים. עדויות של חיילים ממלחמת יום כיפור מתאפיינות שוב ושוב על העזרה שלא הגיעה.

מתי התחילה מלחמת יום הכיפורים?. 06/10/1973

באיזה תאריך הסתיימה מלחמת יום כיפור?.  24/10/1973

 

טוב למות בעד ארצנו או ליפול בשבי המצרי? ונזכור את כולם? 

אחרי שבוע של מצור ולחימה, החיילים יצטרכו לבחור אם להמשיך ולהילחם תחת הוראות מפקדם, או ללכת אחר תוכניתו של רופא המילואים – תכנית שעשויה להציל את חייהם.

האם יחליטו לוותר על הערכים שעליהם חונכו ולהיכנע, או שמא להילחם עד הכדור האחרון?.

צפו בווידאו המזח סרט ישראלי 2023 לצפייה בבתי הקולנוע לקראת שידור