החזר הוצאות נסיעה ברכב פרטי 2024 כמה מקבלים ברוטו או נטו

החזר הוצאות נסיעה ברכב פרטי 2024 כמה מקבלים ברוטו או נטו

כאשר עובד מבצע נסיעות במסגרת העבודה באמצעות הרכב שנמצא בבעלותו הוא זכאי להחזרים מהמעסיק. כמה כסף?. בכתבה זו הסברים ומחשבון החזר הוצאות נסיעה ברכב פרטי 2024 כמה מקבלים ברוטו או נטו . 

משתלם למי? החזר הוצאות נסיעה ברכב פרטי 2024

אם תשאלו אותי באופן אישי אני לא בעד ביצוע נסיעות עם הרכב של העובד למטרות עבודה. אעם המעסיק שלכם צריך נסיעה למטרות העסק שלו, שיואיל בטובו ויספק לכם רכב. עבורו ההוצאה מוכרת ולכם זה לא יותר מאשר כאב ראש בתלוש השכר. אז בואו נראה כיצד מחשבים הוצאות נסיעה ברכב של העובד והאם אנ משלמים על זה מס הכנסה וכמה.

החזר הוצאות נסיעה ברכב פרטי 2024 כמה מקבלים ברוטו או נטו

החזר הוצאות נסיעה ברכב פרטי 2024 כמה מקבלים ברוטו או נטו

חישוב תשלום לעובד עבור נסיעות ברכב פרטי לקילומטר 

ראשית יש להבדיל בין תשלום עבור נסיעה למקום העבודה לבין נסיעות ברכב שלכם עבור מקום העבודה. למי זה קורה?. לאנשי מכירות, טכנאי שירות וכל מי שמייצג את מקום העבודה שלו אצל לקוחות ולא זכאי או לא קיבל מהעסק רכב צמוד. לכן נתעלם בשלב זה מהנחיות תשלום קצובת נסיעה.

עוד באתר איך מבטלים דוחות תנועה וחניה 

כמה משלמים לקילומטר נסיעה? תשלום עבור קילומטר בשנת 2024 שווה 3.84 שקלים לקילומטר.

כמה מס הכנסה מקבל מתוך זה?. מגולם בתלוש השכר לפי 50% מס שולי.

מה כולל התשלום? בלאי, טיפולים, ירידת ערך בגין תוספת קילומטרים לרכב העובד. שימו לב שהסכום כולל גם את עלויות הביטוחים.

האם צריך להודיע לביטוח שאני מבצע נסיעות ברכב שלי עבור מקום העבודה?.

נושא זה יש לברר בעת רכישת ביטוח מקיף, צד ג' וחובה. כאשר אתם נשאלים עבור אילו מטרות הרכב משמש אתכם אתם חייבים להגיד את האמת. זכרו שהסתרת מידע מחברת הביטוח בעת החיתום או הנפקת הפוליסה יכול לגרום לעיכוב בתשלום תביעות ואף לדחיית התביעה על ידי חברת הביטוח. 

אז כמה נשאר בנטו שלכם אחרי שקבלתם תשלום הוצאות ברכב?. אלו הסכומים לפי מחשבון הוצאות אחזקת רכב לעובד לשנת 2024 . שימו לב הערכים במחשבון הוצאות אינם מחייבים את המעסיק או רשויות המס והכללים הקבועים הם אלו שבחוקים ובתקנות. 

קילומטרז תשלום נטו צפוי
50 192 96
100 384 192
150 576 288
250 960 480
350 1344 672
מחשבון החזר הוצאות דלק לפי ק"מ כמה מגיע לך ברוטו מהעבודה

על מנת לסייע לכם לבצע חישוב כמה כסף העבודה צריכה לשלם לכם עבור דלק על נסיעות ברכב האישי שלכם. הסכומים הקובעים על חי החוק. הסימולטור להמחשה בלבד.