בחירות לרשויות המקומיות 2024 תאריך

בחירות לרשויות המקומיות 2024 תאריך

פעם בחמש שנים ניגשים אזרחי ישראל לבחור מי ינהל עבורם את היישוב. לעיתים מדובר בהחלטה חשובה יותר מאשר מי ינהל את המדינה. סיקור המרוץ לכיסא ראש העיר. בחירות לרשויות המקומיות 2024 תאריך.

במקום 31/10/2023 התאריך החדש 27/02/2024 למתי נדחו הבחירות המקומיות?

החוק החדש לבחירות מוניציפליות 2024 קובע כי מהמועד נדחה לבחירות, על אף האמור בסעיף 4 לחוק הרשויות המקומיות (בחירות), התשכ"ה-1965 ובסעיף 3 לחוק המועצות האזוריות (מועד בחירות כלליות), התשנ"ד-1994. על רקע מצב המלחמה בו מצויה מדינת ישראל, והקשיים בקיום מערכת בחירות במהלך התקופה האמורה, מוצע לדחות את מועד הבחירות בשלושה חודשים – 27/02/2024 יום שבתון ובחירות לראשות העיר ומועצות העירייה. 

 

למקומות היכון הכן רוץ – בחירות לרשויות המקומיות 2024 תאריך 27/02/2024

מתחת לפני השטח ניתן לראות כבר את המתמודדים המובילים על קו הזינוק. מי שחשב שמערכת בחירות לראשות העיר תארך שנה שלמה מתחיל להתבדות. המועמדים המכהנים, שחלקם כבר הכריז שיתמודד על קדנציה נוספת, כבר עושים הכנות בשטח. במה זה מתבטא ? בעובדה שרבים מאתנו היו רוצים ששירותי הממשלה יהיו ברמה של שירותי העירייה.

 

נקודת הזמן הראשונה שבה ראינו תרגול מערכים היה יום הבחירות להסתדרות הכללית. על השוני המהותי בין המערכות, כלים חדשים שפותחו בשנה האחרונה, תוכנות וכלים דיגיטליים יוכלו לבצע השקה והוכחת יכולת. 

 איתור קלפי רשויות מקומיות

איתור קלפי רשויות מקומיות

האם יש יום שבתון 27/02/2024?

כמובן. בתאריך 27/02/2024 ייערך בישראל יום שבתון מלא מעבודה, לא חשבון ימי החופש ובתשלום מלא. 

מתי מצביעים בחירות לראשות העיר 2024

בכל חמש שנים זה קורה. נכון לעכשיו, אלא אם כן יוחלט אחר הבחירות לראשות היישובים ייערך בתאריך ב-27 פברואר 2024. לפי מחקרים שונים גם בום זה צפוי אחוז הצבעה גבוה במיוחד שיסמן מירות ארוך ויקר של המועמדים השונים.

מתי נפתחות הקלפיות ומאיזה שעה אפשר להצביע?. החל משעה שבע בבוקר.

מה עושים אחרי שמצביעים?. המלצת האתר ביקור באתרי מורשת חינם. לכל הפרטים בכתבה שלפניכם

המועמדים לראשות העיר נס ציונה גלית אבינועם הכריזה על מועמדות

אתר נס ציונה נט, המקומון של נס ציונה מפרסם בימים כי הפעילה חברתית, גלית אבינועם, הכריזה על רצה בבחירות לראשות העיר. היא טרם פרסמה את הרשימה שלה, אך מה שבטוח שהמועמדות הכתה גלים את בעיר. בקדנציה הנוכחית מכהן בתפקיד ראש העיר נס ציונה שמואל בוקסר.  מועמדים נוספים לראשות העיר נס ציונה:

תומר תדהר

עמוס לוגסי

שמואל בוקסר ראש העיר המכהן

עידן יגודה

נאור ירושלמי סגן ראש עיריית נס ציונה 

מי יהיה ראש עיריית תל אביב ? כמה ראשי ערים יאבדו את מקומם ?

ועכשיו לשאלות המסקרנות במוקד מערכת הבחירות למועצות העיר ולתפקיד הנכסף של ראש העיר. ובכן השאלה הראשונה היא מי יהיה ראש העיר של תל אביב לאחר רון חולדאי. לאחר שבבחירות האחרונות לכנסת  הוא ביטל את מועמדתו, נראה היה שזו הקדנציה האחרונה שלו. אולם בהיעדר הכרזה סופית, אני לא אתפלא אם תל אביב תישאר עם אותו ראש עיר עד לשנת 2028.

מתמודדת בולטת בתל אביב היא האלופה במיל אורנה אורנה ברביבאי. מי שהייתה שרת הכלכלה והתעשייה ה־31, סגנית יו"ר הכנסת ודמות ציבורית אהובה בישראל תנסה לעשות מה שלא הצליחו אחרים – לנתח את מערכת הבחירות ולהיבחר לראשת העיר תל אביב. אם אכן תיבחר אורנה ברביבאי היא תהיה ראשת העיר הראשונה של העיר העברית הראשונה.

מועמדים לראש עיריית רחובות זהר בלום בקמפיין חוצות

אחד הפעילים הוותיקים בעיר המדע, רחובות, הכריז זה מכבר שירוץ למשרת ראש העיר רחובות בבחירות המוניציפליות 2023. לאחרונה החלו להיראות ברחבי העיר שלטי חוצות ואין ספק שזו רק תחילת מערת הבחירות למועצת העיר רחובות 2023 וכמובן לכיסא ראש העיר, בו מכהן כיום, ובהצלחה רבה ( אם יורשה לי), רחמים מלול. 

הבחירות לעיריית רחובות שלט חוצות של זהר בלום בעיר

הבחירות לעיריית רחובות שלט חוצות של זהר בלום בעיר

הרשתות החברתיות כבר פעילות

לכל עיר בישראל יש מספר קבוצות פייסבוק בהן הבחירות נושמות ובועטות.  עד כמה זה יספיק במרוץ האמתי בשנת 2024 עוד נראה. 

מי ראש העיר של ?

אשדוד – דוקטור גבי לסרי 

חיפה – עינת קליש-רותם

פתח תקוה – רמי גרינברג 

ראשון לציון – רז קינסטליך 

רחובות – רחמים מלול