בחירות לעיריית רחובות 2023 המועמדים וההפתעה הגדולה שבדרך

בחירות לעיריית רחובות 2023 המועמדים וההפתעה הגדולה שבדרך

מאז ומתמיד עיר המדע הייתה יישוב שחי ונושם פוליטיקה מקומית. אולי זה המבנה ההיסטורי של העיר ששילב בין עולים מתימן לתושבים ותיקים. לקראת המרוץ לראשות העיריה. בחירות לעיריית רחובות 2023 המועמדים וההפתעה הגדולה שבדרך .

בחירות לעיריית רחובות 2023

בחירות לעיריית רחובות 2023

מה אפשר ללמוד על תוצאות בחירות לעיריית רחובות 2023 משנת 2018 ? 

זו לא הייתה עוד מערכה לבחירת ראש עיר. בשנת 2018 נרשמו תוצאות שיא. מתוך 6,653,808 בעלי זכות בחירה ניגשו להצביע כ-60%. נתונים דומים לא יפתיעו את מי שחי בביצה של הפוליטיקה המקומית ברחובות. מה קרה מאז?. חברי מוצעת העיר מופיעים מעת בכתבות במקומונים ומבליטים את הפעילות שלהם. העירייה מצידה?. התברכה בחברי מועצת העיר רחובות, למרות שלא ברור מי מהם ישרוד את הבחירות של השנה הקרובה.

במקרה של רחובות יש להבחין בין תוצאות הבחירות לראשות העיר ואלו למועצת העיר. בעוד מלול ניצח בסיבוב הראשון עם 63.13% ורשם המשך לקדנציה מרשימה מאז שנת 2009, במועצה נכונה הפתעה. הסיעה שלו ראש העיר נחלקה לשתי סיעות. במקביל הוחלט על הגדלת מספר חברי מועצת העיר רחובות ל-23. מה שמצריך להגדיל את רדיוס השולחן העגול.

עוד באתר – סקר בחירות לראש העיר נס ציונה

רשימת חברי מועצת העיר רחובות נכון להיום : 

רחמים מלול  ראש העיר
בן ציון שרעבי מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק המיסים
זהר בלום מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך
יניב מרקוביץ, עו"ד סגן ראש העיר ומחזיק תיק חזות העיר, פרויקטים קהילתיים וקשרי חוץ
אמיתי כהן סגן רה"ע (ללא שכר), יו"ר רשת חוויות, מחזיק תיק מורשת ישראל ונוער בסיכון
אבנר אקוע, רוני באום,איטל בציר אלשיך, אסף אל-בר, אוה גור,  שמואל בר דאנזאן, עו"ד, פנחס הומינר, אבי מוזס, עו"ד, עודד עמרם, שאול צגהון, גיא צור, אבי קינד, שלמה מונטג, אורית שרגאי, רועי שרעבי, מתן דיל, עו"ד, רונן אהרוני, אביב איטח, קארין ברגינסקי, עו"ד, דני מרשה.

מי ראש העיר של רחובות עכשיו ?  

רחמים מלול שנמצא בתפקיד מאז שנת 2009. לזכותו הישג ענק בהבראת העירייה והפיכתה למוסד פעיל שנותן שירות לתושב, חילוץ הקופה מגרעון ענק והמשך תנופת הבנייה ברחבי העיר.

מתי בחירות למועצת העיר ולראשות העירייה ? 

הבחירות לראש העיר רחובות ולמועצת העיר ייערך בתאריך ב-31 באוקטובר 2023. לפי מחקרים שונים גם בום זה צפוי אחוז הצבעה גבוה במיוחד שיסמן מירות ארוך ויקר של המועמדים השונים.

בין שלושה יישובים בחירות לעיריית רחובות 2023 איחוד עם קריית עקרון ומזכרת בתיה ? 

לאחרונה פורסמו ידיעות כאילו בעלי עניין חותרים לקמת רשות עירונית אחת שתאחד את מזכרת בתיה, קריית עקרון ורחובות. אנחנו כאן במערכת בחירות לרשויות המקומיות 2023, מעריכים שלפחות לקדנציה הקרובה, התרחיש לא יתממש. מודאגים ? לא נורא לבסוף הסתבר שהיה מדובר במתיחת אחד באפריל או ניסוי כלים מוצלח ומתוחכם.