אתרי מורשת יום העצמאות 2024 כניסה חינם הרשימה המלאה

אתרי מורשת יום העצמאות 2024 כניסה חינם הרשימה המלאה

היכם אתם מבלים את חגיגות ה 76 למדינת ישראל?. מה כדאי לעשות עם הילדים ביום החגיגי?. אז חוץ ממטס חיל האוויר בשעות הבוקר, צוות האתר ליקט עבורכם את אוסף הפעילויות הייחודי. מה בכתבה?. אתרי מורשת יום העצמאות 2024  כניסה חינם הרשימה המלאה ברחבי הארץ.

כל הארץ אתרי מורשת יום העצמאות 2024 כניסה חינם הרשימה המלאה

לא משנה אם אתם מהדרום או מהצפון, מתל אביב או ירושלים. לכבוד החג 76 אתרי מורשת, כמניין שנות המדינה יפתחו ללא תשלום!. אז מה נותר לכם לעשות?. לבחור אתר מורשת כניסה חינם בעצמאות, להירשם מראש ולהגיע לפעילות שבחרתם.

עוד באתר ביטול קנסות חניה ומשטרה 2024

כמדי שנה ביום העצמאות, מזמינים המועצה לשימור אתרים ומשרד המורשת את הקהל הרחב לבקר ללא תשלום במספר אתרי מורשת כגיל המדינה בכל הארץ, ולקחת חלק במגוון אירועים ופעילויות. 76 האתרים שיפתחו את שעריהם ביום העצמאות תשפ"ד, מביאים פרקים מרכזיים מהסיפור שמרכיב את הפסיפס הישראלי של כולנו: העליות לארץ ישראל, החלוצות והחלוצים, הלוחמות והלוחמים לכל אורך המאבק להקמת המדינה ולביטחונה מאז הקמתה, מנהיגים ודמויות מרכזיות בתולדות ישראל ואחרים.

מה עושים במרכז?. רשימת מקומות חינם בעצמאות

פארק המדע נס ציונה רחובות מוזיאון מכון איילון

ברחובות אתר הפרדסנות ע"ש מינקוב

בחולון מרכז המבקרים מקווה ישראל

 

חוגגים בתל אביב את עצמאות 2024 באתרי המורשת עם כניסה ללא תשלום

מרכז מבקרים מקוה ישראל
מוזאוני המחתרות : בית הפלמ”ח, מוזיאון האצ”ל, בית בן גוריון, מחתרת ההגנה, הלח"י , מוזיאון האצ”ל בתש”ח
איפה יש סיורים ללא תשלום בתל אביב?. סיורים בשביל העצמאות בתל אביב (מרכז המבקרים שרונה)

אזור הדרום וים המלח אטרקציות עצמאות 2024  כניסה לאל תשלום לאתר מורשת

 

אירועי עצמאות חינם לילדים ולכל המשפחה באזור חדרה עתלית וחיפה

מחנה המעפילים בעתלית אחד מסמלי התקומה הבולטים ערב הקמת המדינה. מה במקום?. מחנה המעפילים נמצא בסמוך לכביש החוף מצפון ליישוב עתלית. המחנה הינו אתר לאומי ומשמש כמרכז חינוכי ללימוד מורשת ההעפלה. במחנה נכלאו מעפילים שנתפסו לאחר מאבק עם הבריטים בעת עלייתם לארץ ישראל בדרכי הים והיבשה וכן פעילי היישוב שנאבקו בשלטון הבריטי, ביניהם לוחמי אצ”ל, לח”י ועצורי “השבת השחורה”.
עכו – מוזיאון אסירי המחתרות. גיבורי ישראל שחלקם נכללים ברשימת הרוגי מלכות. מומלץ כחוויה משפחתית לימודית ומהנה.
חיפה – מוזיאון העפלה וחיל הים – המוזיאון סיים בימים אלה תהליך חידוש ושדרוג התצוגה והוא פתוח לקהל. הביקור במוזיאון מתחיל בסיפור ההעפלה – המאבק על זכותנו לעלות לארץ ישראל בין השנים 1934–1948
בית פיינברג בחדרה. מה הכתובת?. ז'בוטינסקי פינת, הגיבורים 34, חדרה. בבית פיינברג מתקיימים סיורים מודרכים לקבוצות בליווי מדריך ושחקנים, צפייה בסרט על אבשלום פיינברג וסרט על שחזור הבית, סיורי מבקרים באופן עצמאי אשר נהנים מיופיו המיוחד של הבית ומסיפור מורשתה של משפחת פיינברג.

מוזיאון העלייה הראשונה רחוב הנדיב 2 זיכרון יעקב

מה הפעילות ביום העצמאות?.

יום שלישי, ו’ באייר תשפ”ד, 14 במאי 2024

שעות פתיחה: 17:00-10:00

סיורים מודרכים יצאו בכל שעה עגולה

הכניסה ללא עלות

לפרטים נוספים: 04-6294888

מוזיאון האצ”ל בשוני

למי שמכיר את המקום הודות להופעות שמגיעות לבמת המבצר, זו הזדמנות מעולה להכיר את פארק ז’בוטינסקי, השוכן במרחב כפרי פסטורלי המשתרע בין זכרון יעקב לבנימינה. כיום מצוי במתחם זה מוזיאון האצ”ל, המתעד את תולדות הארגון הצבאי הלאומי, את פעילותו בשוני ואת הפריצה לכלא עכו, ובמקום מוקרן חזיון אורקולי על האצ”ל. הביקור מתאים לילדים מגיל 10. אל תוותרו: ביקור במוזיאון ההתיישבות, בתאטרון הרומי ובמוזיאון הפסלים הסמוך, שבו עשרות פסלי אבן, עץ וברונזה.

מה מחכה לכם באתרי המורשת?. בשנים האחרונות הפכו האתרים שמנציחים את הקמת המדינה, למוקדי פעילות משפחתית. הם משלבים אטרקציות חינוכיות מהנות לצד הנחלת המורשת. בילוי משפחתי מומלץ בשבתות, ימי חול ובכל ימי השבוע.

טקסים חשובים ביום העצמאות מתי חידון התנ"ך העולמי לנוער?. 

טקס הענקת פרסי ישראל תשפ"ד יום שלישי, 14 במאי 2024
חידון התנ"ך העולמי לנוער יהודי לשנת תשפ"ד יום שלישי, 14 במאי 2024
מופע אקרובטיקה אווירת של מטוסי הווארד לא מתקיים השנה